بیکاری باعث ابتلا به نارسایی قلبی و بیماری‌های گوناگون می‌شود

[ad_1]

سلامت آنلاین- بر اساس یک مطالعه جدید مشخص شده است که نداشتن شغل در یک دوره طولانی‌مدت می‌تواند منجر به بروز نارسایی‌های قلبی و همچنین افزایش احتمال ابتلا به انواعی از بیماری‌های روانی شود.

محققان با ارائه نتایج پژوهشی در چهارمین کنگره جهانی نارسایی‌های حاد قلبی (۲۰۱۷) اعلام کرده‌اند احتمال بروز نارسایی‌های قلبی در کسانی که برای یک مدت طولانی بیکار باشند بیشتر است.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از اراند د ورلد، این یافته‌ها با بررسی اطلاعات بیش از ۲۰ هزار بیمار مبتلا به نارسایی قلبی به دست آمده است. آنها در ابتدای بیکاری با افزایش خطر مرگ ۵۰  درصدی رویارو بودند. این آمار یک افزایش ۱۲ درصدی خطر بستری مجدد را نیز نسبت به کسانی نشان می‌دهد که مجدداً شروع به کار کرده بودند.

به گفته دکتر «راسموس روئرس» نویسنده اصلی این تحقیق از بیمارستان دانشگاهی کپنهاگ در دانمارک، قابلیت حفظ شغل، آثار ارزشمندی بر وضعیت و عملکرد سلامتی افراد به ارمغان می‌آورد و برعکس، اخراج شغلی یا بیکاری خطراتی چون ابتلا به افسردگی، مشکلات روحی و روانی، و حتی خودکشی را همراه خواهد داشت.

در بخشی از این مطلعه تاکید شده که خارج شدن از حوزه نیروی کاری احتمال مرگ کسانی را نیز بالا می‌برد که سابقه ابتلا به دیابت یا سکته مغزی داشته‌اند. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *