ارتباط غذاهای کم‌گلوکز با کاهش نوعی بیماری چشمی

[ad_1]

سلامت آنلاین- محققان در پژوهشی تازه متوجه شده‌اند پیروی از رژیم غذایی دارای شاخص گلایسمی یا گلوکز کمتر می‌تواند سبب کاهش بروز نوعی بیماری چشمی مرتبط با افزایش سن در افراد شود.

این روزها تعداد بسیاری از مردم علاقه‌مند به تعویض رژیم غذایی خود و روی آوردن به رژیم غذایی گلایسمی پایین شده‌اند زیرا معتقدند خوردن این نوع غذاها سبب افزایش سلامت قلب، کاهش چربی بدن یا جلوگیری از بروز چاقی، و همچنین مقابله با بیماری‌های مزمنی از قبیل ابتلا به دیابت و کلسترول بالا می‌شود.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از هلث‌نیوزلاین، تحقیقی تازه نشان داده است که این الگوی تغذیه‌ای به احتمال زیاد می‌تواند در جلوگیری از یک نوع بیماری چشمی مرتبط با افزایش سن نیز مفید باشد.

رژیم غذایی استوار بر شاخص سالم قند خون (glycemic index یا به صورت مخفف: GI) دربردارندهٔ غذاهای حاوی کربوهیدراتی است که احتمالا کمتر سبب افزایش سطوح قند خون می‌شوند و به همین دلیل، نه تنها برای بیماران مبتلا به دیابت، بل‌که حتی برای افرادی هم مفید است که قصد دارند به وزنی سالم برسند و خود را در برابر بیماری‌های مزمن مرتبط با اضافه‌وزن، بیماری‌های قلبی و عروقی و همچنین دیابت ایمن نگاه دارند.

اکنون دانشمندان دانشگاه تافتز در امریکا دریافته‌اند که خوردن غذاهایی با گلوکز کمتر (low glycemic foods) همچون غلات کامل، آجیل، حبوب، میوه‌ها و سبزیجات برگدار می‌تواند از بروز بیماری دژنراسیون ماکولا (AMD) جلوگیری کند.

این نوع از بیماری چشمی وابسته به سن، از جمله مشکلات شایعی محسوب می‌شود که بینایی فرد را در سنین بالا بشدت کاهش می‌دهد و حتی ممکن است سبب کوری شود.

دژنراسیون در منطقه مرکزی کوچکی از شبکیه چشم رخ می‌دهد که ماکولا نامیده می‌شود. ماکولای سالم و آسیب‌ندیده ما را قادر به خواندن، تماشای تلویزیون و به طور کلی هر گونه تصور بصری می‌کند اما پیری و افزایش سن سبب کاهش کارکرد بهینه این نقطه می‌شود.

برعکس رژیم غذایی با شاخص کمتر گلوکز، مواد خوراکی حاوی گلایسمی بالا مثل سیب‌زمینی، برنج سفید و نان‌های سفید بسرعت هضم می‌شوند و در نتیجه خیلی سریع نیز سطح قند موجود در خون را بالا می‌برند. در نتیجهٔ چنین افزایشی خطر بروز دژنراسیون ماکولا هم جدا از دیابت نوع دوم و بیماری‌های قلبی پیش می‌آید. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *