ورزشکاران شورای شهر به سلامت شهرها صدمه زدند

[ad_1]

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ورزشکاران شورای شهر به سلامت شهرها صدمه زدند، خاطرنشان کرد: افرادی که تخصص کافی در حوزه مدیریت شهری ندارند، چطور می توانند به بهبود شرایط شهر کمک کنند و قطعا به سیستم شهری و سلامت شهروندان صدمه می زنند.

یوناتن بت کلیا در گفتگو با سلامت آنلاین با نادرست خواندن حضور افراد غیر متخصص مثل ورزشکاران در شورای شهر، خاطرنشان کرد: درست است که کسب مدال باعث شد  برخی مردم به ورزشکاران توجه کنند تا برای مدتی در شورای شهر حضور داشته باشند، اما غلامرضا تختی هایی داشتیم که به فکر اسم و رسم و جایگاه سیاسی نبودند و به همان مرام و مسلک پهلوانی خود بسنده کرده بودند. ای کاش ورزشکاران علاقمند به حضور در شورای شهر در همان رشته ورزشی خود فعالیت کنند  و کار اداره شهر را به کاردان خود بسپارند تا هر کسی به نحو شایسته ای به وظایف خود بپردازد.

وی با اشاره به این که توجه اعضای شورای شهر به نیازمندی های شهروندان، موجب امنیت خاطر آن ها خواهد شد، افزود: رای دهندگان با مشاهده صداقت و تلاش رای گیرندگان که همان اعضای شورای شهر باشند، به آن ها اعتماد کرده و در حد  توان خود در جهت بهینه ساختن شرایط شهر کوشش می کنند.

وی با بیان این که شورای شهر وظایف متعددی در حوزه خرد و کلان بر عهده دارد، ادامه داد: یکی از مهمترین وظایف، توجه به سطح ایمنی سازه ها و بخصوص ساختمان های فرسوده است که برای ارتقای سطح ایمنی آن ها به حضور افراد متخصص و کاردانی نیاز داریم.

این نماینده مجلس یادآور شد: یک فرد متخصص بخوبی می داند برای افزایش ضریب ایمنی ساختمان ها و بخصوص سازه های فرسوده چه اقداماتی باید انجام داد که در صورت وقوع زلزله پنج، شش ریشتری، نصف شهر، مثل شهر بم با خاک یکسان نشود. هم اکنون مدارس زیادی در سطح کشور وجود دارند که قدمت آن ها بیش از ۷۰ سال است و در صورت وقوع زلزله، قطعا تلفات زیادی بر جا خواهند گذاشت.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس تاکید کرد: کسانی که مسئولیت حضور در شورای شهر را می پذیرند، در هر شرایطی باید متعهد به حفظ حقوق شهروندان در تمامی ابعاد باشند تا مردم در آرامش، امنیت و بدون هراس از حوادث احتمالی زندگی کنند.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *