افق روشن طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم

[ad_1]

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه افق های روشنی پیش روی طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم می بینیم، گفت: طرح تحول سلامت، خدماتی در حوزه بهداشت و درمان ارائه داد که تا پیش از این دولت، هیچگاه در اختیار مردم قرار نگرفته بود.

منوچهر جمالی سوسفی در گفتگو با سلامت آنلاین به کاهش پرداختی از جیب مردم برای اولین بار در دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: در بحث دسترسی آسان به دارو و تجهیزات پزشکی مثل پروتز، انجام اعمال سنگین جراحی که تا پیش از اجرای طرح تحول سلامت مردم برای تامین هزینه های سرسام آور آن، کل زندگی شان را می فروختند، تغییرات قابل توجهی رخ داد که رضایتمندی قاطبه جامعه را به همراه داشت.

وی با تاکید بر این که مردم در دولت دوازدهم نیز انتظار دارند وضعیت هزینه کردهای درمانی همچون گذشته باشد، اظهار داشت: بنابراین طبق فرمایش مقام معظم رهبری که گفتند ما می خواهیم خانوادها جز رنج مریض داری، رنج دیگری نداشته باشند باید عمل کنیم تا مردم دغدغه و نگرانی به لحاظ دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی نداشته باشند. 

نماینده مردم رودبار در مجلس گفت:  با گسترده تر شدن نظام ارجاع، پزشک خانواده و… می توان خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت تری را در طرح تحول سلامت در اختیار مردم قرار داد و به اعتقاد من این بهترین روندی است که می توان در حوزه بهداشت و درمان در پیش گرفت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: در بخش هایی از کشور با کمبود پزشک متخصص، تخت بیمارستانی و حتی بیمارستان های بزرگ مواجه هستیم و امیدواریم در آینده تمهیداتی اندیشیده شود که بر اساس آن، به جای احداث بیمارستان های ۳۲ و ۶۴ تخت خوابه در مناطق پرجمعیت، بیمارستان های بزرگتری احداث شود تا علاوه بر کاهش هزینه ها، مردم در همان منطقه زندگی خود به مرکز درمانی دسترسی داشته باشند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *