ابزار پوشیدنی شخصی برای نظارت و مونیتورینگ دیابت

[ad_1]

سلام آنلاین- زیست‌مهندسان دانشگاه تگزاس، یک وسیله پوشیدنی چندکاره و بادوام ساخته‌اند که با آن می‌توان سه ترکیب مرتبط با دیابت را از طریق عرق بدن اندازه‌گیری کرد.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از اراند د ورلد، محققانی که این وسیله را ساخته‌اند معتقدند سازندگان اولین ابزار پوشیدنی تشخیصی به شمار می‌روند که محصولشان فراتر از آنچه در بازار تجهیزات پزشکی امروز موجود است می‌تواند سه ترکیب مرتبط با دیابت را تا بیش از یک هفته تحت نظارت قرار دهد.

جزئیات بیشتری از تحقیق و روش کارکرد این وسیله در نشریه گزارش‌های علمی (Scientific Reports) منتشر شده است اما به طور خلاصه، توصیفی که از روش کار این دستگاه ارائه شده بر پایه یک بیوسنسور یا زیست-حسگری تشخیصی توصیف شده است که ترکیبات کورتیزول، گلوکز و اینترلوکی-۶ در عرق بدن را تا بیش از بیش از یک هفته بدون از دست دادن یکپارچگی سیگنال مورد تجزیه قرار می‌دهد.

سازندگان این ابزار پوشیدنی گفته‌اند که قصدشان ارائه محصولی «مفیدتر از وسایل یکبارمصرف موجود در بازار» بوده است. آنها همچنین گفته‌اند «تنها چیزی که مورد نیاز برای استفاده از این دستگاه است، مقدار کمی عرق بدن کاربر است».

گروه مطالعاتی اکنون در حال نگارش و توسعه اپی موبایلی هستند که داده‌های این وسیله را روی تلفن همراه به نمایش درآورد: «با این برنامه بسادگی می‌توان دکمه‌ای را برای تقاضای ارائه اطلاعات فشرد و هر ساعت داده‌ها را روی صفحه نمایش موبایل مشاهده کرد. تناوب این اندازه‌گیری‌ها همچنین می‌تواند تصویر بیسابقه‌ای از چگونگی پاسخ بدن به درمان، فعالیت‌های سبک زدگی و تصمیمات مرتبط با رژیم غذایی ارائه دهد. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *