آخرین آمار گرمازدگی در اهواز: ۱۴۰ نفر راهی مراکز درمانی شدند

[ad_1]

سلامت آنلاین- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان گفت: طبق آخرین آمارها از تاریخ پنجم تا ۱۷ تیر، ۱۴۰ نفر به تفکیک، ۵۳ نفر از طریق تماس با فوریت های پزشکی و ۸۷ فرد دچار گرمازدگی برای درمان به مراکز درمانی خوزستان مراجعه کردند که به دلیل گرمازدگی، ساعات بستری آن ها طولانی نبوده و پس از معاینه و سرم تراپی مرخص شدند.

دکتر شهیار میر خشتی در گفتگو با سلامت آنلاین با بیان این که مدیریت بحران استان خوزستان از ابتدای شروع این هفته ورود یک موج گرما به خوزستان را اعلام کرده است، افزود: این موج گرما به دلیل شرجی بودن از شدت گرمای بیشتری برخوردار است و بنابراین مردم اهواز این هفته با شدت بیشتری گرمای هوا را تجربه خواهند کرد. 

وی به برگزاری جلسه ای در خصوص مدیریت گرما در استان اشاره کرد و اظهار داشت: تمام دستگاه های مربوطه به نحوی اقداماتی در جهت کاهش گرما انجام خواهند داد. سازمان شهرداری با تعبیه دستگاه های «مهپاش» و آب سرد کن در نقاط پر تجمع شهر، سعی در تعدیل گرما خواهد داشت. در کنار شهرداری، معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در صدد یافتن راهکارهایی برای مقابله با گرما هستند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان عنوان کرد: کودکان، سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای بیش از سایر گروه های جامعه در معرض خطر گرمازدگی هستند و از این رو پیشنهاد می شود ساعات تردد خود را به زمان عصر موکول کنند.

وی به مردم توصیه کرد: به دلیل تابش اشعه مضره UV خورشید از قرار گرفتن در برابر نور خورشید خودداری کرده و از دستکش و کلاه استفاده کنند و به میزان کافی مایعات بنوشند. 

میرخشتی در مورد انجام اقدامات اولیه برای افراد گرمازده خاطرنشان کرد: بهتر است فرد گرمازده به سایه منتقل شده و لباس های او خارج شود. سپس با استفاده از کمپرس آب سرد دمای بدن فرد را کاهش داده و با فوریت های ۱۱۵ تماس گرفته شود تا سایر اقدامات درمانی صورت گیرد.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *