نباید سکاندار «طرح تحول سلامت» عوض شود

[ad_1]

سلامت آنلاین- رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران با بیان اینکه برای حفظ منافع مردم، نباید در ادامه راه، سکاندار «طرح تحول سلامت» عوض شود، تاکید کرد: طرح تحول سلامت یکی از افتخارات نظام است و از این رو دکتر حسن هاشمی به عنوان مجری طرح تحول سلامت، تنها کسی است که می تواند طرح را چون گذشته در دولت دوازدهم با قدرت ادامه دهد.

دکتر امیرعلی سواد کوهی در گفتگو با سلامت آنلاین با اشاره به این که وزیر بهداشت بیش از همه با کم و کاستی های طرح تحول سلامت آشناست، افزود: دکتر هاشمی در مدت چهار سال با نقاط ضعف و قوت این طرح آشنا شده است و در صورت ادامه صدارت می داند چطور آن را پیش ببرد. هر فرد دیگری جز دکتر هاشمی وارد میدان شود، دست کم دو سال طول می کشد تا با طرح تحول سلامت آشنا شود که تا آن زمان دو سال از زمان وزارتش گذشته و اقدام مثمرثمری انجام نداده است. با در نظر گرفتن این شرایط و همچنین رضایتمندی ایجاد شده در میان مردم و بخصوص اقشار کم برخوردار جامعه، متوقف کردن و حتی سپردن سکان طرح تحول سلامت به فردی دیگر بیشتر به یک شوخی تلخ شبیه است.

وی با تاکید بر این که در صورت حضور دکتر هاشمی در دولت دوازدهم، مرتفع کردن نقاط ضعف طرح تحول سلامت باید در راس برنامه های وی باشد، اظهار داشت: یکی از مسائلی که مشکلات عدیده ای برای این طرح ایجاد کرده، بحث مالی، بدهی بیمه ها و شرایط خاصی است که برای بیماران در نظر گرفته شده است. بنابراین برای این که وزیر بهداشت در دولت جدید با معضل مالی برای تداوم طرح تحول سلامت مواجه نباشد، باید ردیف بودجه مطلوب و گسترده ای برای آن در نظر بگیرد و دولت هم باید برای تخصیص منابع پایدار به این طرح، گام های جدی بردارد.

رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران تصریح کرد: با توجه به این که دکتر هاشمی فرد کاریزماتیکی است و بین مردم و هیات دولت محبوبیت دارد، می تواند موانع پیش رو را از میان بردارد، انتظار داریم در دولت جدید مشکلات این اقشار پزشکی نیز مرتفع شود تا با آسودگی خاطر و بدون دغدغه مالی خدمات درمانی را در اختیار مردم قرار دهند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *