بازداشت پزشک ایرانی و خانواده‌اش در فرودگاه بوستن

[ad_1]

سلامت آنلاین- یک متخصص ایرانی سرطان که برای تحقیق به آمریکا رفته بود، در پی اجرای فرمان ضدمهاجرتی ترامپ، به همراه همسر و ۳ فرزندش در فرودگاه بوستون دستگیر شد.

به گزارش سلامت آنلاین، پایگاه «استات» آمریکا از بازداشت یک پزشک ایرانی به نام «محسن دهنوی»، همسرش و سه فرزند ۶ ساله، ۳ ساله و هفت ماهه او در فرودگاه «بوستون» خبر داده است.

او قرار بوده به عنوان پژوهشگر مهمان در بیمارستان کودکان بوستون مشغول فعالیت شود و به این منظور به همراه خانواده‌اش روادید تحقیقاتی دریافت کرده است.

وی و خانواده اش در پی اجرایی شدن فرمان ترامپ برای ممنوعیت ورود اتباع ایران و ۵ کشور مسلمان‌نشین دیگر دستگیر شده اند. البته بر اساس رأی دادگاه، فرمان ترامپ افرادی را که پیش از اجرایی شدن این فرمان یعنی ۲ هفته پیش، ویزا داشته‌اند را شامل نمی‌شود و دکتر دهنوی هم از دو ماه پیش، ویزا گرفته بوده است.

«راب گراهام» سخنگوی بیمارستان کودکان بوستن، ضمن تأیید خبر بازداشت دکتر دهنوی، گفته: «امیدواریم وضعیت وی و خانواده‌اش سریعاً حل شود و آن‌ها پس از آزادی بتوانند وارد ایالات‌متحده شوند.»

سخنگوی بیمارستان بوستن گفته که به احتمال قوی، این دکتر ایرانی و خانواده‌اش، به ایران دیپورت خواهند شد.

«محمد رشیدیان» از محققان بیمارستان بوستن گفته که مقامات فرودگاه از دکتر دهنوی و خانواده‌اش خواسته‌اند به ایران بازگردند و یک سری مدارک اضافی را برای کسب مجوز ورود به آمریکا، پر کنند. (آنا)

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *