تسلیت محک برای درگذشت مریم میرزاخانی

[ad_1]

سلامت آنلاین- بنیاد خیریه محک در پی ضایعه درگذشت دکتر مریم میرزاخانی، پیامی فرستاد و نسبت به این دانشمند برجسته ادای احترام کرد.


به گزارش سلامت آنلاین متن این پیام بدین شرح است: 

با نهایت تأثر درگذشت پروفسور مریم میرزاخانی دانشمند جوان و نابغه ریاضیات ایران و جهان را به خانواده ایشان، دوستان و آشنایان، جامعه علمی کشور و خانواده بزرگ محک تسلیت می‌گوییم. 

ما در محک به بی‌رحمی بیماری سرطان و اندوه، درد و تمام پیچیدگی‌های آن به عمیق‌ترین شکل خود آگاهیم و باور داریم که این تنها آرزوی ما، یعنی خداحافظی جهان با سرطان، به پیشرفت علم و دانش پزشکی در جهان وابسته است.

ما در محک بارها تجربه کرده‌ایم که نه به علت فقر مالی بلکه، تنها به دلیل فقر علم پزشکی در جهان، خانواده‌ای ناچار به خداحافظی با عزیزترین داشته خود شده‌اند. ما در این‌جا به خوبی درک می‌کنیم که گاه تنها راه چاره، پیدا کردن راه و روشی جدید است. از این رو قدر می‌دانیم و ارج می‌نهیم زحمات تمامی افرادی را که در جهت توسعه علم می‌کوشند. 

ما ادای احترام می‌کنیم به آنانی که عمر پر ارزش خود را برای کاهش پیچیدگی‌های این جهان و رساندن بشر به درک جدیدی از موضوعات صرف کرده‌اند. 

ما بوسه می‌زنیم به دست آنانی که همواره برای گشودن یک در و هموار کردن مسیر زندگی برای دیگران تلاش کرده‌اند. 

ما نام این افراد را بر روی ستارگان حک می‌کنیم تا هرگز جهان فراموش نکند که در پس پرده این همه روشنایی چه انسان‌هایی عمر پر فروغ خود را زیسته‌اند. 

ما خانواده بزرگ محک امشب، در دشت دلمان هزاران گل مریم می‌کاریم و بار دیگر با خانواده‌ای که فرزند عزیزش را از دست داده است، همدلی می‌کنیم و خالصانه اعلام می‌کنیم، خانواده عزیز میزراخانی، روزی که دختر شما برای ایران و ایرانی افتخار آفرید همه به احترام شما به پا خاستیم، امروز که یاد عزیزتان را به آینه پیوند می‌زنید، بار دیگر به احترام عشقی که نثار فرزندتان کردید به پا می‌خیزیم و برایتان صبر آرزو می‌کنیم.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *