۸ کشته در پی ریزش دیوار استادیوم در سنگال

[ad_1]

سلامت آنلاین- درگیری میان هواداران فوتبال در استادیومی در داکار باعث ریزش دیوار و مرگ ۸ نفر و جراحت دست کم ۴۹ نفر دیگر شد.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از بی‌بی‌سی، درگیری درپی بازی نهایی جام لیگ بین تیم‌های استاد مبور و یونیون اواکام در استادیوم دمبا دیوپ روی داده است. این استادیوم در داکار پایتخت سنگال واقع شده است.

بعد از نود دقیقه بازی هر دو تیم یک- یک مساوی بودند و نهایتا تیم مبود توانست در نیمه اول وقت اضافه یک گل به حریف بزند و بازی را یک به دو برنده شود.

درگیری بعد از به صدا درآمدن سوت پایان بازی روی داد و تصاویر منتشر شده بر اینترنت نشان می‌دهد مردم بر دیوار کوتاهی آویزان شده اند و فضا را غبار یا دود فرا گرفته است.

شیخ مابا دیوپ که دوستش را در این حادثه از دست داده و درعین حال به تخلیه مردم از استادیوم کمک کرده به خبرگزاری فرانسه گفت: «ناگهان وقتی دیوار فرو ریخت دقیقا فهمیدیم که چند نفرمان مرده‌اند برای اینکه دیوار درست روی مردم افتاد.»

سخنگوی رییس جمهوری سنگال گفته است کارزار انتخاباتی خود را به عنوان احترام به قربانیان این حادثه روز یکشنبه متوقف خواهد کرد.

سخنگوی رییس جمهوری ماکی سال افزوده خطاکاران باید مجازات شوند.

خبرگزاری محلی ای پی اس گزارش کرده درپی درگیری عده‌ای زیر دست و پا مانده اند و آمبولانس‌های و خودروهای آتش‌نشانی خود را به محل رسانده‌اند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *