تجمیع نشدن منابع بیمه‌های درمانی، دامن زدن به اختلاف طبقاتی است

[ad_1]

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: تجمیع نشدن منابع بیمه‌های درمانی، به نوعی دامن زدن به اختلاف طبقاتی است، زیرا هم اکنون افراد مختلف در جامعه، هر کدام از پوشش های بیمه ای مختلفی بهره می برند که این موضوع عادلانه نیست.

دکتر همایون هاشمی در گفتگو با سلامت آنلاین با اشاره به این که سازمان های بیمه گر می توانند مرزهای عملیات مالی و اداری خود را شفاف سازی کنند، افزود: هم اکنون ارائه خدمات درمانی یکپارچه نیست و هر یک از بیمه ها مثل سازمان تامین اجتماعی یا  نیروهای مسلح خدمات درمانی متفاوتی در اختیار بیمه شدگان خود قرار می دهند. زمانی که مردم با اختلاف قابل توجهی از سایر شهروندان خدمات دریافت می کنند، در عمل مردم را به شهروند درجه دو و سه تبدیل کرده ایم که منطقی نیست. تمام مردم شهروندان درجه یک به شمار می روند و باید خدمات و امکانات درمانی متناسب دریافت کنند.

وی یکپارچه شدن مدیریت بیمه ها را تنها راه برون رفت از این معضل دانست و اظهار داشت: اگر سازمان های بیمه گر بپذیرند که همگی زیر چتر یک بیمه واحد قرار گیرند و یک مدل رفتار کنند، بسیاری از مشکلات موجود در نظام سلامت نیز مرتفع می شود. تا زمانی که خدمات درمانی ارائه شده در یک تراز قرار نگیرند، همچنان شاهد بی عدالتی در نظام سلامت خواهیم بود که اقشار کم برخوردار جامعه بیش از سایر گروه های جامعه متضرر می شوند. 

هاشمی تاکید کرد: البته اگر شورای عالی بیمه به وزرات بهداشت منتقل شود، به نوعی تجمیع بیمه ها صورت خواهد گرفت.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس با تاکید بر ضرورت تامین منابع پایدار خاطرنشان کرد: تخصیص ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه ها، اخذ مالیات از دخانیات و سایر کالاهای آسیب رسان باید تامین کننده منابع پایدار نظام سلامت باشد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *